ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

27/05

Βοηθός Λογιστή

  • Οικονομική διεύθυνση
  • Χρηματοοικονομικά
  • Μέγαρα

Δημοσιεύθηκε πριν 4 εβδομάδες

SUPERIOR AIR S.A.

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Θέση: Πλήρους Απασχόλησης (8ωρο, 5νθημερο)

Αμοιβή: 1.200 / μήνα (καθαρό πληρωτέο)

Προσόντα

Κάτοχος Πτυχίου ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.

Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 έτη σε μηχανογραφημένο λογιστήριο εταιρείας ή 2 έτη σε λογιστικό γραφείο.

Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, και καλή γνώση Αγγλικών.

Αναλυτική και στοχευμένη σκέψη, υπευθυνότητα για την τήρηση προθεσμιών και στόχων, οργανωτικές ικανότητες, αποτελεσματική προφορική και γραπτή επικοινωνία, επιθυμία για απόκτηση γνώσεων και επαγγελματική εξέλιξη.

Εκπληρωμένες ή απαλλαγμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες.

Αρμοδιότητες:

  • Διαλογή, καταχώρηση σε διπλογραφικά βιβλία και αρχειοθέτηση παραστατικών,
  • Λογιστικές επαληθεύσεις και συμφωνίες τραπεζών, συναλλασσόμενων, ισοζυγίων κλπ
  • Συμφωνίες λογιστικών βιβλίων με ηλεκτρονικές πλατφόρμες τύπου myData, e-send, κλπ
  • Χρήση εμπορικής-λογιστικής εφαρμογής σειράς Pylon της Epsilonnet
  • Εκτέλεση διαδικασιών και τήρηση συστήματος ποιότητας ροών εργασίας (ISO9001).
  • Εκτέλεση καθηκόντων υπό την επίβλεψη εξωτερικής λογιστικής εταιρείας

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • 5θήμερο 8ωρο, συνεχόμενο ωράριο με διάλειμμα
  • Δυνατότητες εξέλιξης βάση απόδοσης και ικανοτήτων
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Παροχή συνεχούς Εκπαίδευσης (σεμινάρια, κλπ)
  • Μεταφορά από και προς τον χώρο εργασίας με εταιρικό όχημα