ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

25/04

Technical Support – ΜΕΛΕΤΕΣ ΑΥΕ

  • Μηχανικοί
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 10 ημέρες

ΕΡΓΟΝΟΜΙΑ Α.Ε.

StSup02

Η Ergonomia SA, είναι η πρώτη εταιρεία Συμβούλων Πρόληψης του Επαγγελματικού Κινδύνου (από το 1992), η οποία έχει καθιερωθεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό για την συνέπεια και την υψηλή ποιότητα των υπηρεσιών της.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της Ergonomia, η εταιρία αναζητά να εντάξει στην ομάδα Μηχανολόγο, Ηλεκτρολόγο ή Πολιτικό Μηχανικό για πλήρη απασχόληση, ο οποίος θα συμβάλλει ενεργά στο τμήμα Μελετών Ασφάλειας & Υγείας, υποστηρίζοντας την υλοποίηση μελετητικών έργων.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Επισκέψεις σε εγκαταστάσεις πελατών για συλλογή στοιχείων εκπόνησης διαγραμμάτων διαφυγής και Εκτιμήσεων Επαγγελματικού Κινδύνου
  • Υποστήριξη στην εκπόνηση μελετών μικρής κλίμακας (π.χ. έλεγχος Εκτιμήσεων Επαγγελματικού Κινδύνου, Σχέδιων Διαχείρισης Εκτάκτων Αναγκών)
  • Εκπόνηση σχεδίων οδεύσεων διαφυγής και διάσωσης στο σχεδιαστικό πρόγραμμα autoCAD
  • Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες μέσω email και τηλεφώνου
  • Ενημέρωση ERP και τήρηση αρχείων Συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Δίπλωμα ή Πτυχίο Μηχανολόγου / Ηλεκτρολόγου / Πολιτικού Μηχανικού
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικού προγράμματος AutoCAD
  •  Γνώση χειρισμού ERP Soft1, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε ΑΥΕ θα συνεκτιμηθεί

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Ομαδικότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές:

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Τα προσωπικά δεδομένα που συλλέγονται θα χρησιμοποιηθούν μόνο για σκοπούς πρόσληψης, ενώ ενδέχεται να  ζητηθούν περισσότερες πληροφορίες στο πλαίσιο της διαδικασίας επιλογής νέων συνεργατών.

Οι υποψήφιοι που δεν έχουν ενημερωθεί εντός 8 εβδομάδων από την υποβολή της αίτησης, μπορούν να θεωρήσουν ότι την συγκεκριμένη χρονική περίοδο έχει επιλεγεί άλλος υποψήφιος. Σας ευχαριστούμε όμως για το ενδιαφέρον σας. Θα φυλάξουμε το βιογραφικό σας και είναι πιθανόν να επικοινωνήσουμε σε μεταγενέστερο χρόνο.

Στην Ergonomia δεσμευόμαστε να παρέχουμε μια δημιουργική, ασφαλή και ευχάριστη απασχόληση ή συνεργασία, ανεξαρτήτως φυλής, θρησκείας, χρώματος, φύλου, εθνικής καταγωγής, σεξουαλικού προσανατολισμού ή ηλικίας.