ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

02/04

Sales Representative (Θεσσαλονίκη)

  • Πωλήσεις Λιανικής
  • Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύθηκε πριν 3 εβδομάδες

West ΑΕ

SALES REPRESENTATIVE

περιοχή απασχόλησης: Θεσσαλονικη

Η WEST AE  δραστηριοποιείται στον τομέα του Marketing και των Πωλήσεων από το 1994.

Ο επαγγελματισμός και η εμπειρία μας εγγυώνται την επιτυχημένη εισαγωγή στελεχών στην αγορά  παρέχοντας τεχνογνωσία και εκπαίδευση με σκοπό  την  άψογη οργάνωση τμημάτων merchandising.

Η  WEST AE αναζητά Sales Representative για λογαριασμό μεγάλης πολυεθνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον κλάδο των καταναλωτικών προϊόντων, προσφέροντας ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, εκπαίδευση και εξέλιξη στον κλάδο του merchandising.

Αρμοδιότητες Ρόλου

  • Διαχείριση ραφιού και προβολών (τοποθέτηση βάσει πλανογράμματος, έλεγχος αποθήκης, ανακύκλωση προϊόντων)
  • Διεκδίκηση δεύτερων σημείων πώλησης - extra προβολές
  • Παραγγελιοληψία  και παρακολούθηση σε καθημερινή βάση των αποθεμάτων των καταστημάτων
  • Παρακολούθηση της τήρησης των συμφωνιών, των πλανογραμμάτων  και της ανάπτυξης του κωδικολογίου
  • Διαχείριση του διαφημιστικού και προωθητικού υλικού
  • Διενέργεια τιμοληψίας
  • Χρήση σύγχρονων εργαλείων καταγραφής αναφορών
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς, τη ζήτηση των πελατών, τον  ανταγωνισμό με στόχο την αύξηση των πωλήσεων

H WEST AE παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση & ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο

Απαραίτητα προσόντα

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, σωστή διαχείριση χρόνου, προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Εξοικείωση με τη χρήση H/Y, tablet, κινητού τηλεφώνου
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Απόφοιτος/η Λυκείου / ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)