ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

08/04

Presales Engineer_ Κατασκευαστικό Πινάκων Αχαρναί

  • Πωλήσεις Λιανικής
  • Αχαρνές

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

Καυκάς

Μενίδι, Ανατολική Αττική, Ελλάδα | PSE_Μεν_13.01 · Πωλήσεις

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Μελετά τα αιτήματα των πελατών και έρχεται σε επαφή μαζί τους
  • Συντάσσει οικονομοτεχνικές προσφορές, προσαρμοσμένες στις ανάγκες των πελατών
  • Προτείνει εναλλακτικές λύσεις που πληρούν τις προδιαγραφές
  • Προτείνει νέες καινοτόμες τεχνολογίες προσφέροντας προϊόντα με υπεραξία στους πελάτες
  • Γνωρίζει τον ανταγωνισμό και το εξωτερικό περιβάλλον της εταιρείας αξιολογεί την αγορά – εντοπίζει ευκαιρίες
  • Κοστολογεί τα υλικά, προϋπολογίζει τον απαιτούμενο χώρο και τον  χρόνο παραγωγής
  • Ενημερώνει για τον ενδεικτικό χρόνο παράδοσης προ ανάθεσης
  • Συνεργάζεται στενά με τον Project Engineer σε περίπτωση λήψης παραγγελίας και τον ενημερώνει για τα κρίσιμα σημεία της
  • Τηρεί τα στατιστικά στοιχεία των προσφορών που εκδίδονται
  • Εκπαιδεύει και αναπτύσσει σπουδαστές που εκπονούν την πρακτική τους άσκηση

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας ή Αυτοματισμού