ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

28/03

Σύμβουλος Υγείας & Ασφάλειας σε Αιολικά Πάρκα

  • Μηχανικοί
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 4 εβδομάδες

GEP

Περιγραφή

Η GEP, η μεγαλύτερη εταιρεία στον χώρο της Υγείας και Ασφάλειας στην Εργασία στην Ελλάδα αναζητά άμεση συνεργασία με Μηχανικό με σύμβαση ανεξαρτήτων υπηρεσιών (ΔΠΥ) που θα αναλάβει full-time ρόλο Συμβούλου Υγείας & Ασφάλειας σε ενεργειακά έργα (Αιολικά Πάρκα) σε όλη τη χώρα.

Η εταιρεία παρέχει υπηρεσίες υγείας και ασφάλειας σε περισσότερες από 2.500 εταιρείες και 250.000 υπαλλήλους σε όλη την Ελλάδα. Το όραμά της GEP είναι να γίνει η κουλτούρα Υγείας & Ασφάλειας πυλώνας ευημερίας και βιώσιμης ανάπτυξης για κάθε οργανισμό, κάθε εργαζόμενο, κάθε άτομο.

Το πάθος για ανάπτυξη και εξέλιξη, οδηγεί σε μια συνεχή έρευνα ταλαντούχων ανθρώπων που μπορούν να ενισχύσουν την αποστολή της εταιρείας, να εφαρμόσουν τη στρατηγική και να ταιριάζουν με το θετικό και ανθρωποκεντρικό εταιρικό προφίλ της.

Αρμοδιότητες

  • Καθημερινός έλεγχος στους χώρους εργασίας για θέματα υγείας και ασφάλειας των εργαζομένων και πρόληψη εργατικών ατυχημάτων
  • Εντοπισμός των επαγγελματικών κινδύνων στο χώρο εργασίας και ενημέρωση των υπευθύνων
  • Επίβλεψη της ορθής χρήσης των ατομικών μέσων προστασίας
  • Συμμετοχή και εκπαίδευση των εργαζομένων σε θέματα υγείας και ασφάλειας της εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Διπλωματούχος/Πτυχιούχος Πολιτικός Μηχανικός
  • Εμπειρία τουλάχιστον 1 χρόνο σε τεχνικά έργα
  • Εμπειρία σε θέματα Υγείας και Ασφάλειας σε τεχνικά έργα
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office) για καταγραφή στοιχείων και σύνταξη αναφορών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε περιβάλλον πολυεθνικών εταιρειών
  • Επιθυμητή η δυνατότητα μετεγκατάστασης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση (GWO)
  • Ευχάριστο περιβάλλον