ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/10

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός / Αυτοματιστής

  • Μηχανικοί
  • Αττική

Δημοσιεύθηκε πριν 2 ημέρες

TEMAK A.E

Η ΤΕΜΑΚ, εταιρεία εξειδικευμένη στην ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ με Βιομηχανική παραγωγή και δραστηριότητα στην Ελληνική και Διεθνή αγορά.

ΖΗΤΑΕΙ

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ / ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΤΗ

ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Περιγραφή Θέσης:

  • Συμμετοχή στη μελέτη και στο σχεδιασμό των προϊόντων και των έργων της εταιρείας.
  • Συμμετοχή στη μελέτη και στο σχεδιασμό των διαγωνισμών έργων.
  • Μελέτη και σχεδίαση ηλεκτρολογικών πινάκων και παρακολούθηση της κατασκευής τους.
  • Μελέτη και σχεδίαση ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων σύμφωνα με τα ισχύοντα και διεθνή πρότυπα.
  • Προγραμματισμός PLC - SCADA.
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία και υλοποίηση των εγκαταστάσεων, στις δοκιμές και στην εκπαίδευση του πελάτη.
  • Παρακολούθηση της λειτουργίας των μονάδων αφαλάτωσης, διενέργεια μετρήσεων και επέμβαση όποτε αυτό απαιτείται.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (AΕΙ).
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου.
  • Πολύ καλή γνώση προγραμματισμού PLC – SCADA.
  • Εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις και αυτοματισμούς.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής (γραπτό και προφορικό λόγο).
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office, Autocad)
  • Εργατικότητα, συνέπεια, πνεύμα συνεργασίας και άνεση στην επικοινωνία
  • Δίπλωμα οδήγησης και εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Αποστολή Βιογραφικών

TEMAK A.E.

Λεωφόρος Τατοϊου  62, Τ.Κ. 136 77 – Αχαρνές (Μενίδι) Αττική

Τηλ. 210-2581583, Fax: 210-2533989