ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

27/03

R&D Project Manager – Cybersecurity

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν άνω του 1 μήνα

SPACE HELLAS A.E.

R&D Project ManagerCybersecurity

Διεύθυνση Εφαρμογών και R&D, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

Σύντομη περιγραφή καθηκόντων: Διαχείριση έργων έρευνας και ανάπτυξης (R&D).

Καθήκοντα:

  • Συντονισμός της ανάπτυξης καινοτόμων προϊόντων και υπηρεσιών στον τομέα της κυβερνοασφάλειας.
  • Συγγραφή ερευνητικών προτάσεων προς χρηματοδότηση, παραδοτέων και τεχνικών αναφορών.
  • Ανάπτυξη και διεύρυνση στρατηγικών συνεργασιών με φορείς στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου (ελληνικού ή ξένου Ιδρύματος), με κατεύθυνση Πληροφορικής / Τηλεπικοινωνιών
  • Τουλάχιστον 3ετη εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση εθνικών και ευρωπαϊκών έργων R&D
  • Ενεργό συμμετοχή στην προετοιμασία ερευνητικών προτάσεων
  • Τεχνικό υπόβαθρο στην ασφάλεια πληροφοριών
  • Άριστη γνώση και χειρισμός της αγγλικής και ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Προϋπηρεσία ως συντονιστής έργου (Project Coordinator)
  • Πιστοποίηση στη διαχείριση έργων (PMP, Prince2 κλπ.)
  • Πιστοποίηση στην ασφάλεια πληροφοριών (CEH, CISSP κλπ.)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα διαχείρισης ομάδας

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης