ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

22/10

Υπάλληλος Γραφείου Ταχυδρομικών Υπηρεσιών (Καλαμάτα)

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Υποστηρικτικοί Υπάλληλοι
  • Καλαμάτα

Λήγει αύριο!

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Απόφοιτος Λυκείου, Πτυχίο ΑΕΙ
  • 1 - 3 έτη προϋπηρεσία

West Postal Services

Η  WEST Postal Services,  εταιρεία διανομών & παροχής ταχυδρομικών υπηρεσιών, μέλος του ομίλου WEST A.E.  Sales &  Marketing,  με  δραστηριότητα από το 1994 και πανελλαδική  εμβέλεια συνεργαζόμενη με Πολυεθνικές και Ελληνικές εταιρείες που πιστοποιούν την ποιότητα των υπηρεσιών της,  αναζητά:

Για την πόλη της Καλαμάτας

Υπάλληλο

Γραφείου Ταχυδρομικών Υπηρεσιών στην Καλαμάτα

Περιγραφή θέσης: Διασφαλίζει την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος  και την αποτελεσματική οργάνωση των εργασιών του ταχυδρομείου και της διανομής των υλικών.

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος/η για την σωστή & ασφαλή λειτουργία του καταστήματος διανομών καθώς και για όλα τα υλικά διανομών
  • Είναι υπεύθυνος/η για την ορθή και έγκαιρη  διεκπεραίωση έργων ταχυδρομείου
  • Συντονίζει και Οργανώνει την ομάδα εργασίας στα πλαίσια της ασφαλούς και έγκυρης επίδοσης όπως αυτές ορίζεται βάσει κανονισμού ασφαλείας διανομών
  • Αναλαμβάνει την εκπαίδευση, τον συντονισμό και την αξιολόγηση του προσωπικού
  • Συνεργάζεται με στελέχη μεταφορικών εταιρειών/ courier για τον συντονισμό της ορθής αποστολής και παραλαβής των υλικών

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Επιθυμητή 2ετή προϋπηρεσία σε εταιρείες courier-ταχυδρομικών υπηρεσιών ή διακίνησης προϊόντων/logistics
  • Πολύ Καλή γνώση MS Office
  • Ικανότητα Οργάνωσης και συντονισμού ομάδας προσωπικού
  • Ικανότητα Διαχείρισης και συντονισμού δράσεων που αφορούν τις ταχυδρομικές υπηρεσίες
  • Ικανότητα Διαπραγμάτευσης, Επικοινωνίας και Ομαδικότητας
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Εκπληρωμένη στρατιωτική θητεία (για άνδρες υποψηφίους)
  • Δίπλωμα για αυτοκίνητο(Β’ κατηγορίας)

Παροχές:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Πλήρη Ασφαλιστική κάλυψη & παροχές υγείας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Εταιρικό lap top

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους με επισυναπτόμενη φωτογραφία, στο mail. Τηλέφωνο επικοινωνίας 27211 81250,ώρες επικοινωνίας Δευτέρα-Παρασκευή 9.00-17.00

Βιογραφικά που δεν ανταποκρίνονται στην απαιτούμενα προσόντα , δεν θα ληφθούν υπόψη