ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

26/03

Μηχανικός / Τεχνικός Ασφαλείας (Σάμος)

  • Μηχανικοί
  • Σάμος

Δημοσιεύθηκε πριν 9 ημέρες

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πτυχίο ΤΕΙ, Πτυχίο ΑΕΙ

GEP

Η GEP, η μεγαλύτερη εταιρεία Συμβούλων υγείας και ασφάλειας της εργασίας στην Ελλάδα, επιθυμεί άμεση συνεργασία με Μηχανικούς Πανελλαδικά που θα αναλάβουν τον ρόλο του Τεχνικού Ασφάλειας στην περιοχή της Σάμου.

Περιγραφή Θέσης

  • Έλεγχος στους χώρους εργασίας για θέματα υγείας και ασφάλειας των εργαζομένων  και πρόληψη εργατικών ατυχημάτων
  • Εντοπισμός των επαγγελματικών κινδύνων στο χώρο εργασίας και ενημέρωση των υπευθύνων
  • Διερεύνηση των εργατικών ατυχημάτων
  • Επίβλεψη της ορθής χρήσης των ατομικών μέσων προστασίας
  • Συμμετοχή και εκπαίδευση των εργαζομένων σε θέματα υγείας και ασφάλειας της εργασίας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία  στην Υγεία & Ασφάλεια της Εργασίας

Απαιτούμενα προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Μηχανολόγου Μηχανικού, Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, Πολιτικού Μηχανικού και Χημικού Μηχανικού
  • Καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον

Στοιχεία Επικοινωνίας.

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού

Tηλ: 211-1882891