Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

Technical Project Manager
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Γενική Διεύθυνση Technology & Customer Operations

Αναλυτική περιγραφή καθηκόντων:

§  Γενική τεχνική εποπτεία για όλες τις εργασίες των έργων

§  Συντονισμός και οργάνωση των ομάδων που εμπλέκονται στα έργα

§  Προγραμματισμός συναντήσεων όλων των εμπλεκόμενων ομάδων για τα τεχνικά θέματα

§  Ενεργή συμμετοχή στον τεχνικό σχεδιασμό της υλοποίησης των έργων, σε συνεργασία με τις ομάδες μηχανικών και όλα τα εμπλεκόμενα μέρη

§  Δημιουργία αναλυτικού πλάνου εργασιών και χρονοδιαγράμματος κάθε έργου καθώς και παρακολούθηση της εξέλιξής τους

§  Συγγραφή και αποστολή αναφορών εσωτερικά αλλά και στους πελάτες σχετικά με την πρόοδο των έργων

 Απαραίτητα Προσόντα:

§  Πτυχίο TEI/ΑΕΙ στον κλάδο της Πληροφορικής

§  Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση

§  Πολύ καλή γνώση MS Office και MS Project

§  Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)

Επιθυμητά προσόντα:

§  Πιστοποίηση PMP/ Prince2 ή ισοδύναμο

§  Εμπειρία στην διαχείριση σύνθετων έργων Δημοσίου Τομέα

§  Γενικές γνώσεις και εμπειρία σε διάφορα τεχνολογικά αντικείμενα/επίπεδα (Systems, Networking,  Firewalling & Security, UCC)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

§  Μεθοδικότητα και συνέπεια

§  Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών

§  Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

§  Ομαδικότητα και συνεργασία

§  Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

§  Οργανωτικές δεξιότητες

Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση όποτε αυτό απαιτείται

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now