Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

Μηχανικός IP Telephony
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Γενική Διεύθυνση Technology & Customer Operations

Απαραίτητα προσόντα:

§  Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Πληροφορικής, Τηλεπικοινωνιών ή ανάλογου τομέα

§  Διαπιστωμένη εργασιακή εμπειρία 3 ετών στον τεχνολογικό τομέα UCC

§  Τεχνογνωσία και εμπειρία σε τεχνολογίες Video / Telepresence

§  Εμπειρία σε προϊόντα και τεχνολογίες όπως Cisco CUCM, Cisco Unity, Cisco CMS, Cisco Expressway, Cisco CUBE (SBC), SIP (Session Initiation Protocol), QoS, DHCP and DNS.

§  Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)

Επιθυμητά προσόντα:

§  CCNP Collaboration Certification

§  Γνώσεις προγραμματισμού: Scripting / PYTHON, PERL, PHP, SQL JAVASCRIPT

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

§  Ικανότητα διάγνωσης και ανάλυσης αναγκών πελατών

§  Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών

§  Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

§  Ομαδικότητα και συνεργασία

 Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now