ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

25/01

Διευθυντής Καταστήματος (Ηράκλειο)

  • Πωλήσεις Λιανικής
  • Ηράκλειο

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

ΤΕΧΝΟΜΑΤ ΑΕ

Η ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε., μια από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες εμπορίας ηλεκτρολογικού και βιομηχανικού υλικού, επιθυμεί να προσλάβει:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ
Έλα στην ομάδα μας # Ηράκλειο!
Οι κατάλληλοι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ευχάριστο και επικοινωνιακό χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, θετική διάθεση και ενθουσιασμό, ώστε να επιτυγχάνεται η εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών που χαρακτηρίζει την εταιρία μας.

Αρμοδιότητες
• Ανάπτυξη επιχειρηματικών στρατηγικών για την διεύρυνση του πελατολογίου και τη βελτίωση της κερδοφορίας του καταστήματος.
• Διασφάλιση υψηλών επιπέδων ικανοποίησης πελατών και έγκαιρης εκτέλεσης παραγγελιών.
• Επίβλεψη της έκδοσης όλων των απαραίτητων παραστατικών και της ηλεκτρονικής καταχώρησης των κινήσεων στο σύστημα ERP του καταστήματος.
• Επίτευξη στόχων πωλήσεων μέσω της εκπαίδευσης, παρακίνησης, καθοδήγησης και παροχής feedback στο προσωπικό του καταστήματος.
• Πλήρης διαχείριση καταστήματος και διασφάλιση συμμόρφωσης με τις πολιτικές και διαδικασίες
• Διατήρηση του καταστήματος σε εξαιρετική κατάσταση και τήρηση των προτύπων οπτικής προβολής προϊόντων.
• Γνώση και συνεχής ενημέρωση του προσωπικού του καταστήματος για τις εξελίξεις και τα νέα δεδομένα στα προϊόντα της εταιρείας και των σχετικών καταλόγων.
• Άψογη συνεργασία με τον Διευθυντή Δικτύου και το τμήμα HR της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα
• Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό τομέα. Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
• Θα εκτιμηθούν γνώσεις Ηλεκτρολογίας, Βιομηχανίας, Ενέργειας ή Αυτοματισμού.
• Αποδεδειγμένη επιτυχημένη εμπειρία ως υπεύθυνος λιανικών πωλήσεων
• Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων.
• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας.
• Άριστες επικοινωνιακές, διαπροσωπικές και ηγετικές δεξιότητες.

Προσφέρουμε
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον
• Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία
• Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη μέσω του Technomat Education Center (TEC).

Επικοινώνησε μαζί μας  για να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου και να αποστείλεις το βιογραφικό σου.

*Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία Δεδομένων (GDPR)/σε συμμόρφωση με την πολιτική απορρήτου της Εταιρείας ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε.