ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

16/04

Ηλεκτρολόγος Κατασκευής Πινάκων

  • Ανθρώπινο Δυναμικό
  • Πειραιάς

Δημοσιεύθηκε πριν 9 ημέρες

ELECTRICA AE

Η εταιρεία ELECTRICA ΑΕ επιθυμεί να προσλάβει Ηλεκτρολόγο κατασκευής πινάκων

Περιγραφή Θέσης

  • Κατασκευή πινάκων αυτοματισμού και ελέγχου
  • Κατασκευή πινάκων διανομής ισχύος
  • Συνεργασία με τους μηχανικούς του Τεχνικού Τμήματος για την πορεία υλοποίησης κάθε έργου(διαθεσιμότητα πληροφορίας και υλικών) για την τήρηση χρονοδιαγραμμάτων παράδοσης
  • Τήρηση των τεχνικών προδιαγραφών και του επιπέδου κόστους κάθε έργου
  • Διατήρηση εργασιακών χώρων και υποδομών ( μηχανήματα, εργαλεία) σε άριστη κατάσταση από πλευράς λειτουργίας, καθαριότητας και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου η συναφούς αντικειμένου
  • Κατανόηση πολύπλοκων ηλεκτρολογικών σχεδίων πινάκων / γραμμών αυτοματισμού
  • Κατανόηση σχεδίων απεικόνισης πλάτης και πόρτας πίνακα με σκοπό την τοποθέτηση υλικών. Στήριξη υλικών , κοψίματα και τρυπήματα
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε καλωδίωση ηλεκτρικών πινάκων αυτοματισμού και ελέγχου από πολυγραμμικό ηλεκτρολογικό σχέδιο
  • Εμπειρία σε κατασκευή/ συναρμολόγηση πινάκων διανομής ισχύος και εμπειρία σε επεξεργασία και κατασκευές μπαρών χαλκού (κόψιμο, τρύπημα, κάμψη) για πίνακες έως και 4000Α (επιθυμητό)
  • Εμπειρία σε δοκιμές ηλεκτρικών πινάκων με πιστοποιημένο όργανο δοκιμών
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και εφαρμογές Office
  • Γνώση προγραμμάτων σχεδιασμού (AUTOCAD, EPLAN. ΚΑ) επιθυμητό

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Δυνατότητα εξέλιξης