ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

06/03

Υπάλληλος Τμήματος Ανταλλακτικών Αυτοκινήτων (Κηφισιά)

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Κηφισιά

Δημοσιεύθηκε πριν 3 εβδομάδες

Hertz

Η Autohellas δραστηριοποιείται από το 1974 στο χώρο του αυτοκινήτου, και από το 1999 είναι εισηγμένη στο Χρηματιστήριο Αξιών Αθηνών. Αποτελεί την αρχική εταιρεία και μέλος του ευρύτερου Ομίλου Θ. Βασιλάκη ο οποίος μεταξύ άλλων δραστηριοποιείται και στο χώρο των αερομεταφορών.

Οι βασικοί πυλώνες πάνω στους οποίους στηρίζονται οι δραστηριότητες του ομίλου είναι:

  • Ενοικίαση Αυτοκινήτων (Βραχυχρόνια και Μακροχρόνια Μίσθωση)
  • Διεθνής Δραστηριότητα (Βραχυχρόνια, Μακροχρόνια Μίσθωση και Εμπορία Αυτοκινήτων)
  • Εμπορία αυτοκινήτων (Εισαγωγή/ Διανομή/ Λιανική Πώληση)

Η Autotechnica ATEE, εταιρεία του ομίλου Autohellas, αναζητά Υπάλληλο Τμήματος Ανταλλακτικών.

Αρμοδιότητες

  • Παραλαβή προϊόντων και εισαγωγή
  • Ποιοτικός έλεγχος προϊόντων
  • Ταξινόμηση και καταχώρηση προϊόντων
  • Διαχείριση ημερήσιου πλάνου παραγγελιών ανταλλακτικών
  • Χειρισμός και ανεύρεση ανταλλακτικών μέσω ηλεκτρονικών προγραμμάτων
  • Διαλογή, επιλογή προϊόντων , προετοιμασία παραγγελιών και συσκευασία (Picking & Packaging)
  • Υποστηρικτικές εργασίες αποθήκης
  • Απογραφές αποθήκης

Απαραίτητα προσόντα

  • Άριστη γνώση Η/Υ & καλή γνώση της αγγλικής
  • Γνώση διαδικασιών Logistics
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Ισχυρές οργανωτικές ικανότητες
  • Ευέλικτη και εμπορική αντίληψη

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης