ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

10/04

Sales Engineer - Μηχανικός Πωλήσεων (Θεσσαλονίκη)

  • Ναυτιλία
  • Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύθηκε πριν 9 ημέρες

ΤΕΧΝΟΜΑΤ ΑΕ

Η ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε., μια από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες εμπορίας ηλεκτρολογικού και βιομηχανικού υλικού, επιθυμεί να προσλάβει:

SALES ENGINEER - ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Έλα στην ομάδα μας! # Θεσσαλονίκη

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ευχάριστο και επικοινωνιακό χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, θετική διάθεση και ενθουσιασμό, ώστε να επιτυγχάνεται η εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών που χαρακτηρίζει την εταιρία μας.

Αρμοδιότητες

  • Συνεργασία και τεχνική υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων και του τμήματος Β2Β.
  • Διαμόρφωση εξατομικευμένων οικονομικών προτάσεων και λύσεων.
  • Προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας με βάση τις ανάγκες των πελατών.
  • Υποστήριξη στην προετοιμασία προσφορών και τη διεκπεραίωση παραγγελιών.
  • Εισαγωγή και έλεγχος δεδομένων στο σύστημα εμπορικής διαχείρισης της εταιρείας.
  • Συνεργασία με την αποθήκη για οργάνωση παραδόσεων.
  • Γνώση και συνεχή εκμάθηση των χαρακτηριστικών και προδιαγραφών των προϊόντων και των καταλόγων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι ΑΕΙ Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, Τεχνικών Σχολών Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού ή άλλης σχετικής κατευθύνσεως.
  • Προϋπηρεσία σε Πωλήσεις / Εξυπηρέτηση Πελατών (κατά προτίμηση σε αντίστοιχο κλάδο – Ηλεκτρολογικό και Βιομηχανικό Υλικό).
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων.
  • Καλή γνώση προγράμματος ERP και MS Office.
  • Γνώση του λογισμικού Softone θα εκτιμηθεί.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη μέσω του Technomat Education Center (TEC).

Επικοινώνησε μαζί μας για να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου και να αποστείλεις το βιογραφικό σου.

*Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία Δεδομένων (GDPR)/σε συμμόρφωση με την πολιτική απορρήτου της Εταιρείας ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε.