ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

27/03

Security Support Engineer

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 2 ημέρες

SPACE HELLAS A.E.

Γενική Διεύθυνση Technology & Customer Operations, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

Σύντομη περιγραφή καθηκόντων: Εγκατάσταση και υποστήριξη λύσεων ασφάλειας πληροφοριών

Καθήκοντα:

  • Τεχνική υποστήριξη πελατών σε υποδομές ασφάλειας (level2)
  • Αναβάθμιση δυσεπίλυτων θεμάτων στον κατασκευαστή
  • Follow up με τον πελάτη μέχρι την αποκατάσταση ομαλής λειτουργίας
  • Συμμετοχή σε ομάδα έργων και παραμετροποίηση εξοπλισμού υποδομών ασφάλειας (Firewalls, IPS, Proxies, WAF, email security GWs)
  • Τεκμηρίωση όπου επέρχονται μεταβολές (documentation)
  • Συμμετοχή σε PoC

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή ανάλογο εξωτερικού) στον τομέα της Πληροφορικής ή των Επικοινωνιών
  • Εμπειρία 4 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία τεχνολογιών και προϊόντων ασφάλειας πληροφοριών στα αντικείμενα Endpoint Security, Firewalls, IDS, Email Security, Web Proxy, Web Application Firewalling.
  • Πολύ καλή γνώση δικτύων (LAN, WAN, Internet)
  • Άριστη γνώση Ελληνικών & Αγγλικών (σε γραπτό & προφορικό λόγο)
  • Πιστοποιήσεις σε τουλάχιστον ένα από τους οίκους Cisco, Checkpoint, Fortinet.

Πρόσθετα προσόντα:

  • Πιστοποιήσεις διεθνών οργανισμών
  • Μεταπτυχιακός τίτλος

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες
  • Δυνατότητα διαχείρισης περιστατικών υπό συνθήκες πίεσης
  • Διάθεση για απόκτηση και μετάδοση γνώσεων
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης