ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

10/03

Business Development Associate

  • Πωλήσεις B2B
  • Πωλήσεις Λιανικής
  • Κολωνός

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πτυχίο ΤΕΙ, Πτυχίο ΑΕΙ
  • 1 - 3 έτη προϋπηρεσία

Κωδικός Θέσης: Business Sales Executive

Η Ναυτεμπορική

H Ναυτεμπορική είναι η παλαιότερη και εγκυρότερη οικονομική εφημερίδα στη Ελλάδα έχοντας δημιουργήσει από το 1996 ένα από τα μεγαλύτερα ψηφιακά δίκτυα, αριθμώντας 2,5 εκατομμύρια μοναδικούς επισκέπτες το μήνα μέσω των sites naftemporiki.gr, click@life.gr, careernet.gr και pestaola.gr. Παράλληλα κατέχει δεσπόζουσα θέση στον τομέα των Ειδικών Εκδόσεων και των Συνεδρίων σε ένα ευρύ φάσμα κλάδων. Στα πλαίσια των αυξημένων απαιτήσεων, Η Ναυτεμπορική επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της ένα νέο μέλος στο εμπορικό τμήμα για να στελεχώσει την θέση Business Development Associate​.

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Διαχείριση Πελατολογίου
  • Επικοινωνία και αποστολή οικονομικών προτάσεων συνεργασίας
  • Πραγματοποίηση συναντήσεων και follow up αυτών
  • Παρουσία σε επαγγελματικές εκδηλώσεις για ενίσχυση των εμπορικών σχέσεων
  • Διερεύνηση ανταγωνισμού
  • Sales Reporting

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος ανώτερης ανώτατης σχολής με έμφαση στους τομείς management ή marketing
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε Business to Business πωλήσεις.
  • Οργανωτικές, διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ, πολύ καλή γνώση Excel, PowerPoint,  Word, Outlook, Internet, καθώς και εξοικείωση με πλατφόρμες CRM
  • Εξοικείωση στη διαχείριση και χρήση social networks
  • Ομαδικό πνεύμα με ανεπτυγμένη ικανότητα για επικοινωνία και συνεργασία
  • Καλή γνώση Αγγλικής με εμπειρία σε εμπορική αλληλογραφία
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Επιθυμητή ηλικία 22 - 30
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παρέχονται:

  • Μισθός ανάλογος προσόντων
  • Μπόνους βάσει κλίμακας αποτελεσμάτων
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας