ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

13/02

Τελειόφοιτοι φοιτητές των ΤΕΙ Ηλεκτρονικής - Πληροφορικής (6μηνη Πρακτική Άσκηση)

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Μαγούλα

Δημοσιεύθηκε πριν άνω του 1 μήνα

  • Πρακτική Άσκηση
  • Πτυχίο ΤΕΙ

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ως ΤΕΧΝΙΚΟΣ

στην εταιρεία ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

Η ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Υπευθυνότητας, αναζητά τελειόφοιτους φοιτητές των ΤΕΙ Ηλεκτρονικής/ Πληροφορικής για την 6μηνη πρακτική τους άσκηση στην Κεντρική Αποθήκη στη Μαγούλα Αττικής, στο τμήμα Επιστροφών και Επισκευών.

*Αφορά επιδοτούμενη υποχρεωτική πρακτική άσκηση μέσω ΟΑΕΔ.

Περιγραφή Θέσης

  • Οι φοιτητές που θα ξεκινήσουν ως Τεχνικοί Ηλεκτρονικών, θα ασχοληθούν με αντικείμενο όπως έλεγχος και επισκευές Smart τηλεοράσεων, πλακετών, οθονών, δικτύων.
  • Οι φοιτητές που θα ξεκινήσουν ως Τεχνικοί Πληροφορικής, θα ασχοληθούν με αντικείμενο όπως έλεγχος και επισκευές λάπτοπ, Η/Υ, κινητών, tablet.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Τελειόφοιτος ΤΕΙ με κατεύθυνση στον τομέα της Ηλεκτρονικής ή Πληροφορικής
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με Η/Υ και προγράμματα MS Office
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και οργανωτικές ικανότητες
  • Δυνατότητα άμεσης εκμάθησης νέων τεχνολογιών
  • Ομαδική συνεργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ασφαλές και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (πρωινή/μεσημεριανή)
  • Δυνατότητα μετακίνησης με πούλμαν από το κέντρο της Αθήνας

Εάν ενδιαφέρεστε να κάνετε την πρακτική σας άσκηση στην εταιρία μας, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο hr@kotsovolos.gr  ή να συμπληρώσετε την αίτησή σας στη Φόρμα Υποβολής Βιογραφικού του site μας https://corporate.kotsovolos.gr/