Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

Network Support Engineer
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Γενική Διεύθυνση Technology & Customer Operations

Καθήκοντα:

·      Τεχνική υποστήριξη πελατών σε δικτυακές υποδομές & datacenter (level 2)

·      Αναβάθμιση δυσεπίλυτων θεμάτων στον κατασκευαστή

·      Follow up με τον πελάτη μέχρι την αποκατάσταση ομαλής λειτουργίας

·      Συνδυαστικό troubleshooting με συναδέλφους από άλλους τεχνολογικούς τομείς - όπου απαιτείται

·      Ενεργοποίηση field μηχανικών

·      Τεκμηρίωση όπου επέρχονται μεταβολές (documentation)

Απαραίτητα προσόντα:

§  Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης

§  Διαπιστωμένη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση

§  Πιστοποίηση CCNP Routing & Switching

§  Εμπειρία σε έργα IP Networking

§  Πολύ καλή γνώση MS Office

§  Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών

§  Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

§  Ικανότητα διαχείρισης περιστατικών υπό συνθήκες πίεσης

§  Ευχέρεια στην επικοινωνία

·   Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

§  Ικανότητα συνεργασίας

·   Μεθοδικότητα και συνέπεια

  Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now