ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

18/01

Junior Web Designer

  • Διαφήμιση / PR / Media
  • Κηφισιά

Δημοσιεύθηκε πριν 1 μήνα

  • Ορισμένου χρόνου
  • Απόφοιτος Λυκείου
  • 1 - 3 έτη προϋπηρεσία

Κωδικός Θέσης: COPS/0317 Jr Web Designer

Public

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και αναζητά για τα κεντρικά γραφεία στη Νέα Κηφισιά:

(Κωδ. Θέσης: COPS/0317 Jr Web Designer)

Η θέση ανήκει στην ομάδα του e-Commerce και αφορά σύμβαση ορισμένου χρόνου.

Περιγραφή Θέσης

O ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει γνώσεις ψηφιακής στρατηγικής και UI design σε πολλαπλές πλατφόρμες που περιλαμβάνουν web, mobile, social, tablet και ευρύτερα νέες τεχνολογίες. Χρειάζεται να αντιμετωπίζει κάθε project με την απαραίτητη καινοτομία και πάθος για τον χρήστη. Θα είναι υπεύθυνος για σχεδιασμό & HTML , μια σειρά νέων UI projects αλλά και operational καμπανιών βάσει προτεραιοτήτων. Θα συνεργάζεται στενά με τις ομάδες web site administration & on line marketing, content, ΙΤ τόσο για το visualization προωθητικών ενεργειών (web banners, e-mail campaigns, dedicated landing pages) όσο και για τη βελτίωση της on line εμπειρίας (new UI design).

Αρμοδιότητες:

  • Αναπτύσσει concepts & layouts για νέες καμπάνιες & προωθητικές ενέργειες, με βάση τα γενικά brand guideline
  • Προσφέρει λύσεις σε ό,τι αφορά το λειτουργικό κομμάτι σε HTML/HTML5
  • Προτείνει λύσεις για θέματα User Experience
  • Παρουσιάζει με δομημένο τρόπο καινοτόμες ιδέες και μεθόδους διαφοροποίησης του brand σε web & mobile περιβάλλον

Απαραίτητα Προσόντα:

  • 1-2 έτη σχετικής εμπειρίας με προσωπικό portfolio
  • Δυνατότητα κατανόησης επικοινωνιακής στρατηγικής και ανάπτυξης δυνατών δημιουργικών ιδεών
  • Γνώση HTML/HTML5, Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator και Indesign), UI Standards, CSS/CSS3
  • Γνώση των τάσεων της τεχνολογίας στον κλάδο του web design & digital marketing
  • Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία σε brands υψηλής εικόνας (Retail, Travel, Telcos)
  • Γνώση σε mobile platforms, γνώσεις Α/Β testing, wireframing
  • Δυναμισμός και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας  ακολουθώντας το link «Υποβολή Βιογραφικού» προκειμένου να συμπληρώσετε την αντίστοιχη φόρμα στο site του Public.