ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

02/04

Product Manager ΜΑΠ & Power - Hand Tools

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Παιανία

Δημοσιεύθηκε πριν 4 εβδομάδες

Καυκάς

Παιανία, Ανατολική Αττική, Ελλάδα | PM_Power_02.04 · Γενικά

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Έχει την ευθύνη της διαχείρισης του προϊοντικού μείγματος της κατηγορίας του με στόχο την ανάπτυξη των πωλήσεων και της κερδοφορίας
  • Παρακολουθεί στενά τις τάσεις της αγοράς & τον ανταγωνισμό για αναζήτηση νέων εμπορικών ευκαιριών για την ανάπτυξη της κατηγορίας του
  • Σχεδιάζει, υλοποιεί και αξιολογεί ενέργειες marketing για την προώθηση του κωδικολογίου ευθύνης του
  • Συμμετέχει στη διαμόρφωση της τιμολογιακής πολιτικής σε στενή συνεργασία με το Τμήμα αγορών και τους προμηθευτές
  • Συνεργάζεται στενά με άλλα Τμήματα για την ανάπτυξη & υλοποίηση της Στρατηγικής Marketing που αφορούν την κατηγορία του και για τη διαχείριση των αποθεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή συναφούς πεδίου. Εναλλακτικά, πτυχίο Τεχνικής Κατεύθυνσης (μεταπτυχιακός Τίτλος σπουδών σε Marketing ή ΜΒΑ θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Εργασιακή εμπειρία στον κλάδο και γνώση των προϊόντων
  • Προϋπηρεσία 1-2 ετών σε ανάλογη θέση (PM) θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση  MS Office  & αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Εμπορική αντίληψη και στρατηγικός τρόπος σκέψης
  • Ικανότητα ανάλυσης δεδομένων και λήψης αποφάσεων βασισμένων στα δεδομένα

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο, δυναμικό & πολύ-βραβευμένο περιβάλλον (βράβευση για 9η φορά στο θεσμό Best Workplace)
  • Δυνατότητες & προοπτικές για μάθηση & εξέλιξη