ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/01

Υπεύθυνος Αγορών

  • Αγορές / Προμήθειες
  • Οινόφυτα

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πτυχίο ΑΕΙ, Πτυχίο ΤΕΙ
  • 1 - 3 έτη προϋπηρεσία

In Group

Η IN GROUP, η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία απασχόλησης ανθρώπινου δυναμικού, πιστοποιημένη σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008 στον τομέα εύρεσης και επιλογής προσωπικού, ζητά για λογαριασμό πελάτη της:

ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΑΓΟΡΩΝ
Έδρα: Οινόφυτα
(HR 27398)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση – Αναπλήρωση των αποθεμάτων στις αποθήκες
  • Τοποθέτηση παραγγελιών σε προμηθευτές Ά-υλών και παρακολούθηση της πορείας εξέλιξης τους.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για διαπραγμάτευση όρων συνεργασίας και τιμών.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και τελωνιακές αρχές για την διεκπεραίωση της κάθε εισαγωγής.
  • Αναλύσεις αναφορικά με την βελτίωση των παραδόσεων
  • Συμμετοχή σε εργασίες βελτίωσης του κυκλώματος logistics.
  • Οργάνωση και παρακολούθηση αποθήκευσης Α υλών και τελικών προϊόντων.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ σε τομείς Οικονομικών/ Logistics ή σχετικού κλάδου
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έως 2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση εφαρμογών ERP (κατά προτίμηση Atlantis)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και τήρησης προθεσμιών.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και Οργανωτικές Ικανότητες.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (Άνδρες υποψήφιοι).

Σημείωση: Θα δοθεί προτεραιότητα στους υποψηφίους που κατοικούν στην ευρύτερη περιοχή των Οινοφύτων – Χαλκίδας.

Παροχές Εταιρείας:

Η εταιρεία παρέχει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών καθώς και δυνατότητες εξέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι  που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν δυναμικά στις απαιτήσεις της θέσης παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους, αναγράφοντας τον κωδικό θέσης (HR 27398) [Για αποστολή τoυ βιογραφικού σας κάντε κλικ εδώ]