ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

03/01

Ιατρός Εργασίας

  • Υγεία
  • Ανατ. Μακεδονία & Θράκη, Ήπειρος, Δυτική Ελλάδα, Αττική

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πτυχίο ΑΕΙ

Γενική ΕΞ.ΥΠ.Π Προστασία Α.Ε.

Η Γενική Εξυππ Προστασία Α.Ε, η κορυφαία εταιρεία παροχής υπηρεσιών Υγείας και Ασφάλειας εργασίας, επιθυμεί να συνεργαστεί με ΙΑΤΡΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ για τους παρακάτω νομούς:

  • Νομός Ροδόπης
  • Νομός Θεσπρωτίας
  • Νομός Αιτωλοακαρνανίας
  • Για την Αίγινα

Περιγραφή Θέσης:

  • Ελέγχει τους χώρους και της θέσης εργασίας για θέματα υγείας και ασφάλειας των εργαζομένων
  • Εκδίδει βεβαιώσεις καταλληλόλητας της εργασίας
  • Ερευνά τις πιθανές αιτίες των ασθενειών που οφείλονται στην εργασία και προτείνει μέτρα πρόληψης
  • Μεριμνά για την διενέργεια των ιατρικών εξετάσεων των εργαζομένων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ιατρικής Σχολής Ελληνικού ή Διεθνούς Πανεπιστημίου
  • Άδεια ασκήσεως του ιατρικού επαγγέλματος
  • Εκπλήρωση της υποχρεωτικής άσκησης υπηρεσίας υπαίθρου
  • Εγγραφή στον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών ή σε οιονδήποτε ιατρικό σύλλογο της επικράτειας
  • Τίτλος Ειδικότητας Ιατρικής της Εργασίας ή οποιαδήποτε άλλης ειδικότητας αρκεί από το 2009 να έχει επιτελέσει καθήκοντα Ιατρού Εργασίας.
  • Καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία στο θεματικό πεδίο της Υγείας και Ασφάλειας στην Εργασία
  • Δίπλωμα εκπαιδευτή στις Πρώτες Βοήθειες

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα υπόψη του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού στο [Για αποστολή τoυ βιογραφικού σας κάντε κλικ εδώ]