ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/04

Τεχνικός Η/Υ (Άγιος Δημήτριος)

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Άγιος Δημήτριος

Δημοσιεύθηκε πριν 3 εβδομάδες

Alimar Development SA

Η ΑΛΙΜΑΡ ΝΤΙΒΕΛΟΠΜΕΝΤ ΑΕ, εταιρία του  ομίλου Κωνσταντίνου ζητάει

Τεχνικό Η/Υ για τα κεντρικά γραφεία στον Άγιο Δημήτριο

Αρμοδιότητες

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης (Help Desk)
  • Επίλυση προβλημάτων και καθορισμός λύσης σε θέματα hardware και software
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση hardware και software
  • Παρακολούθηση της λειτουργίας και της απόδοσης των συστημάτων και του δικτύου

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Πληροφορικής (ή σχετικής σχολής)
  • Προϋπηρεσία 3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις σε τεχνολογίες Windows Server
  • Γνώσεις εγκατάστασης και διαχείρισης δικτύων (LAN, WAN, routers, switches, firewall, Access Point)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητες εργασίας σε ομάδα, προγραμματισμού εργασιών και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, άνεση στον προφορικό λόγο και αναλυτική σκέψη
  • Δίπλωμα ΙΧ ή δίκυκλου

Προαιρετικά Προσόντα

  • Γνώσεις σε τεχνολογίες εικονικών υποδομών (VMWare / ESXi)
  • Καλή γνώση σε συστήματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Exchange Server, mail 365 )

Παροχές:

  • Ιδιωτική Ασφάλεια
  • Διαρκής εκπαίδευση

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, δηλώνοντας τη θέση,